Głównym zadaniem przedsiębiorstwa Ziębud jest czyszczenie oraz udrażnianie kanalizacji deszczowej i sanitarnej we Wrocławiu oraz okolicach. W codziennej pracy korzystamy z nowoczesnego sprzętu ciśnieniowego i elektrycznego. Bezsprzecznie atutem współpracy z nami jest gwarancja udzielana na świadczone usługi. Działamy również jako pogotowie interwencyjne (przede wszystkim na terenie Wrocławia), pozostając do Państwa pełnej dyspozycji.

Co nas wyróżnia

czyszczenie kanalizacji01

Zapewniamy naszym Klientom profesjonalne czyszczenie i udrażnianie kanalizacji, inspekcje wideo, monitoring, a także usuwanie awarii w instalacjach wodnych, CO i gazowych. Jedną z naszych specjalności jest również bezwykopowa naprawa kanalizacji, na przeprowadzenie której pozwala nam nowoczesny sprzęt. Dbamy o precyzję i staranne wykonywanie poszczególnych czynności. Działamy w sposób przemyślany, kierując się naszym doświadczeniem i bogatą wiedzą, stosując wyłącznie najnowocześniejszy i sprawdzony sprzęt, na czele z pojazdami typu WUKO (dzięki nim możemy zaoferować profesjonalne czyszczenie oraz bezwykopową naprawę instalacji). Dostosowujemy urządzenia oraz technologię do konkretnego rodzaju przyłącza, a także do wielkości i typu zabrudzenia.

Wykorzystywane techniki

czyszczenie kanalizacji02

Realizując dla Państwa nasze usługi czyszczenia i udrażniania kanalizacji posiłkujemy się przede wszystkim dwoma, głównymi metodami działania. Jest to:

  • metoda hydrodynamiczna (zwana również ciśnieniowo-hydrodynamiczną),
  • metoda elektromechaniczna.

 
Wybór konkretnej metody zawsze uzależniony jest od rodzaju zanieczyszczenia oraz zabudowy terenu, na którym dana kanalizacja się znajduje. Najczęściej jednak metodę hydrodynamiczną stosuje się w przypadku:

  • wpustów ulicznych oraz studni rewizyjnych,
  • pionów instalacyjnych,
  • przepompowni,
  • instalacji sanitarnych i deszczowych,
  • instalacji technologicznych.

 

Metoda ciśnieniowa

czyszczenie kanalizacji03

W trakcie codziennej pracy posiłkujemy się przede wszystkim techniką ciśnieniową, nazywaną również hydrodynamiczną, w której do czyszczenia i udrażniania kanalizacji oraz usuwania zatorów i brudów z instalacji wykorzystuje się wodę podawaną pod bardzo wysokim ciśnieniem. W większości przypadków wykorzystujemy specjalistyczne pojazdy WUKO wyposażone w pompy, przeznaczone do pompowania wody pod ogromnym ciśnieniem do gumowego węża umieszczanego w kanale. Z jego głowicy emitowany jest bardzo silny strumień wody, który kierowany jest na ścianki rur, doprowadzając do „zdrapywania” zanieczyszczeń i wypłukiwania ich na zewnątrz.
Mogą być one następnie kierowane do beczki WUKO bądź wybierane ręcznie. Pożądane efekty można osiągnąć wyłącznie z wykorzystaniem nowoczesnego i sprawnego sprzętu. Konieczne jest zadbanie o odpowiednią siłę strumienia kierowanego na zanieczyszczenia. Nasze pogotowie kanalizacyjne, oferujące nie tylko czyszczenie i udrażnianie, ale również jej bezwykopową naprawę, działa bardzo dokładnie. Usuwamy zabrudzenia w rurociągach, przykanalikach, magazynach, piwnicach i kolektorach. Nie ma dla nas rzeczy niemożliwych. Zdarza się jednak, że wykorzystanie pojazdów jest utrudnione. W takich przypadkach stosujemy urządzenia mobilne, które mogą być swobodnie przeniesione na miejsce awarii. Niezwykle istotny jest również prawidłowy dobór dysz myjących i udrażniających instalację, dzięki czemu jesteśmy w stanie przeprowadzić mycie w rurach o średnicach na poziomie od 50 do 500 milimetrów.

Metoda elektromechaniczna

czyszczenie kanalizacji04

Wykorzystujemy także urządzenia elektryczne, zdolne do przebijania się przez trudne zatory. Czyszczenie i udrażnianie tą metodą odbywa się za pomocą przepychacza sprężynowego, napędzanego silnikiem elektrycznym. Dzięki sprężynie, którą zakańczamy właściwą końcówką możliwe jest sprawne pozbywanie się wszelkich elementów powodujących zablokowanie odpływu i innych części instalacji. To komponent zapewniający nie tylko czystą, ale również w pełni bezpieczną pracę.

W naszej codziennej pracy wykorzystujemy elektryczne przepychacze sprężynowe znanych producentów. Najlepiej sprawdzają się one w niewielkich przewodach i instalacjach wewnętrznych, których średnica nie przekracza 150 milimetrów. Dzięki wykorzystaniu tego sprzętu możliwe jest łatwe, sprawne, a przede wszystkim skuteczne czyszczenie kanalizacji z osadzonym tłuszczem, lepikiem, a nawet zarośniętych korzeniami. W celu dobrania odpowiedniej końcówki, bardzo często wykorzystanie metody elektromechanicznej poprzedzamy rzetelnie przeprowadzonym monitoringiem instalacji. Pozawala nam to zapoznać się z rodzajem zatoru oraz podjąć dalsze, właściwe kroki działania w zakresie udrożnienia instalacji.

Nietypowe zlecenia - udrażnianie kanalizacji

czyszczenie kanalizacji05

Bardzo często nasze zlecenia (które realizujemy również jako pogotowie kanalizacyjne działające na terenie Wrocławia) dotyczą udrażniania oraz czyszczenia instalacji składającej się z rur betonowych. W takich przypadkach najlepiej sprawdzają się mechaniczne przepychacze zamontowane na wyciągarkach. Urządzenia te przeciąga się przez rury, dzięki czemu możliwe jest udrożnienie poprzez wygarnianie mułu i innych ciężkich zabrudzeń, a następnie przepychanie ich do studni rewizyjnej, skąd wybiera się je na zewnątrz.
Do metod wykorzystywanych przez pogotowie kanalizacyjne Ziębud zalicza się również czyszczenie ręczne, dotyczące przede wszystkim basenów, osadników czy specyficznej instalacji przełazowej. Niemal każdą usługę związaną z czyszczeniem i udrażnianiem bądź bezwykopową naprawą kanalizacji poprzedza inspekcja wideo, czyli rzetelnie przeprowadzony monitoring całej instalacji.

 

Dlaczego warto skorzystać z naszych usług

Jesteśmy profesjonalistami z ogromną wiedzą i doświadczeniem. Wykorzystujemy niezawodny, nowoczesny sprzęt. Jesteśmy w stanie podjąć się każdego zadania. Czyścimy studnie, przykanaliki i przepompownie. Wykonujemy wideo inspekcje, dbamy o najwyższą skuteczność i precyzję działania. Oferujemy m.in. naprawy bezwykopowe, które przeprowadzamy nawet w trudno dostępnym terenie. Dbamy o to, aby traktować każde zlecenie w sposób indywidualny, starając się dopasowywać terminy i ceny do wymogów naszych Klientów.