Ziębud – Pogotowie i Usługi Wodno-Kanalizacyjne

wodno kanalizacyjne01Już od ponad 25 lat firma Ziębud zajmuje się usuwaniem awarii wodno-kanalizacyjnych. Od początku naszej działalności, czyli od roku 1991, świadczymy usługi pogotowia wodno-kanalizacyjnego przede wszystkim na terenie Wrocławia i okolic. Dbając o stałe podnoszenie kwalifikacji zawodowych, jak również nowoczesne zaplecze techniczno-maszynowe, jesteśmy w stanie zapewnić naszym Klientom realizację wszelkich usług wodno-kanalizacyjnych na najwyższym możliwym poziomie, troszcząc się jednocześnie o skuteczność wykonywanych przez nas napraw. Niepodważalnym atutem wrocławskiego pogotowia Ziębud jest ponad 25-letnie doświadczenie, które w codziennej pracy przekłada się na sprawne funkcjonowanie oraz umiejętne dopasowanie metody badania, inspekcji bądź też naprawy do rodzaju usterki czy też wykrytego zatoru.

Sprzęt – podstawa sprawnego funkcjonowania

wodno kanalizacyjne07Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że nawet tak bogate doświadczenie i wiedza nie są elementem wystarczającym w naszej branży. Dlatego też równolegle do stałego podnoszenia kwalifikacji zawodowych zespołu specjalistów tworzącego nasze pogotowie, dbamy również o dostęp do najnowocześniejszych urządzeń oraz sprzętu, który pozwala nam działać sprawnie, skutecznie, precyzyjnie i przy jednoczesnej minimalizacji kosztów świadczonych usług wodno-kanalizacyjnych.

Odpowiedni sprzęt to gwarancja możliwie najszybszego usunięcia usterki, a tym samym – uniknięcia dalszych szkód związanych z nieprawidłową pracą instalacji wodno-kanalizacyjnej. Doskonale przygotowane i pozostające w nieustannej gotowości zaplecze techniczno-maszynowe to także możliwość realizowania usług wodno-kanalizacyjnych na rzecz różnych podmiotów – nie tylko Klientów indywidualnych, ale także podmiotów administracyjnych, instytucjonalnych, biznesowych oraz państwowych. Wśród szerokiego grona Klientów zadowolonych z naszego pogotowia wodno-kanalizacyjnego są zarówno właściciele domów jednorodzinnych, jak również placówki służby zdrowia (m.in. szpitale), zakłady produkcyjne i przemysłowe etc

 

robot 1Obecnie bogaty park maszynowy wrocławskiej firmy Ziębud tworzą m.in.:

 •  robot frezujący do napraw bezwykopowych
 • specjalistyczne pojazdy do czyszczenia kanalizacji,
 • nowoczesne i wielofunkcyjne pojazdy asenizacyjne,
 • pojazdy przygotowane do przeprowadzania napraw bezwykopowych,
 • dające bardzo wyraźny obraz kamery do video inspekcji,
 • szalunki płytowe do głębokich wykopów
 • zestawy igłofiltrów,
 • gwintownice elektryczne (do 4 cali),
 • aparaty tlenowe, z których nasi pracownicy korzystają w trakcie wykonywania prac w strefach niebezpiecznych, o dużym stężeniu oparów szkodliwych dla zdrowia.

 

Specjalistyczne pojazdy

wodno kanalizacyjne06Usuwanie awarii wodno-kanalizacyjnych, jak również pozostałe, oferowane przez nas usługi hydrauliczne nie mogłyby być przeprowadzane bez odpowiednich pojazdów, pozwalających nam pojawić się na miejscu awarii nawet w godzinę od momentu jej zgłoszenia. Na taką funkcjonalność i profesjonalizm działania pozwalają nam przede wszystkim specjalistyczne pojazdy będące w posiadaniu naszego pogotowia, które są przygotowane do realizacji nawet najtrudniejszych napraw. To dzięki nim awarie hydrauliczne, wszelkie awarie sieci ciepłowniczych oraz nawet najbardziej skomplikowane awarie wodociągowe i innego rodzaju usługi mogą być przez nas usuwane w możliwie jak najkrótszym czasie – bez konieczności ściągania na miejsce usterki dodatkowego sprzętu. Działając również jako pogotowie wodno-kanalizacyjne i hydrauliczne (na terenie Wrocławia oraz okolic), pojawiamy się na miejscu zgłoszonej usterki wraz ze sprzętem próżniowo-ciśnieniowym, samochodami ssąco-ciśnieniowymi lub nowoczesnymi urządzeniami ssąco-płuczącymi.

 

Sprzęt próżniowo-ciśnieniowy:

 • doskonale sprawdza się w trakcie pracy w niskich temperaturach;

 

wodno kanalizacyjne09Pojazdy ssąco-ciśnieniowe:

 • generują strumień wody o ciśnieniu nawet do 250 atm.;
 • sprawdzają się przede wszystkim w trakcie czyszczenia kanalizacji o dużej średnicy rur;
 • pomagają w sprawnym przeprowadzeniu czyszczenia studzienek – np. w trakcie koniecznego wysysania mułu, zalegających w studzience lub kanale kamieniu lub piasku;

 

Specjalistyczne urządzenie ssąco-płuczące:

 • doskonałe do przeprowadzania napraw instalacji wodno-kanalizacyjnych w trudno dostępnych terenach o gęstej zabudowie (np. osiedla mieszkaniowe).

 

W celu uzyskania szczegółowych informacji związanych z zapleczem techniczno-maszynowym pogotowia wodno-kanalizacyjnego Ziębud, a także świadczonych przez nas usług – zachęcamy do bezpośredniego kontaktu.

Galeria zdjęć

DSC00058
DSC00073
DSC00076
DSC00104
DSC 0446
DSC 0466
P8090009