video inspekcja01Oferujemy profesjonalne wsparcie dla Klientów, którzy chcieliby szczegółowo przeanalizować stan eksploatowanej przez nich kanalizacji. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które często spotykają się z problemem zatkanych rur kanalizacji sanitarnej i deszczowej.  Jeśli szukają Państwo skutecznego rozwiązania, warto wykorzystać fachowy monitoring kanalizacji.

Dzięki stosowanym przez nas kamerom inspekcyjnym możliwe jest sprawdzenie jaki jest faktyczny stan elementów kanalizacji, a także precyzyjne zlokalizowanie uszkodzonych części. Podgląd na żywo pozwala zidentyfikować rodzaje zatorów i innych czynników blokujących swobodny przepływ wody. Mierzymy również spadki rur kanalizacyjnych, a także inne techniczne aspekty instalacji wewnętrznej, których nie sposób zlokalizować w sposób tradycyjny. 

Na czym to polega?

video inspekcja02Profesjonalna kamera samojezdna lub przesuwna wpuszczana jest do wnętrza kanalizacji, a następnie przesuwana w jej głąb. Operator może na żywo obserwować i analizować bieżące odcinki instalacji wyświetlane na monitorze połączonym z kamerą. Szczegółowa inspekcja kanalizacji wymaga odpowiedniego doświadczenia i wiedzy technicznej, dzięki czemu możliwe będzie szybkie zlokalizowanie zatorów, przerw w łączeniach, uszkodzeń i innych niekorzystnych czynników.

Pogotowie kanalizacyjne Ziębud z Wrocławia to profesjonalny partner w sprawach niecierpiących zwłoki. Jesteśmy w stanie pomóc w każdej sytuacji awaryjnej związanej z monitoringiem i czyszczeniem kanalizacji.

Kiedy warto skontaktować się z nami w celu przeprowadzenia kompleksowej wideoanalizy stanu instalacji?

video inspekcja03Kiedy chcą Państwo poznać przyczyny niedrożności przewodów odpływowych, a także elementów wentylacyjnych i kominowych. Jest to nieinwazyjna metoda wykrywania uszkodzeń na konkretnych odcinkach instalacji. Bez precyzyjnego zlokalizowania awarii konieczne byłoby wymienianie poszczególnych komponentów.

Profesjonalna wideoinspekcja często wymagana jest również przy budowie nowych obiektów. Służy ona między innymi do uzupełnienia dokumentacji budowlanej. Jeszcze częściej filmowanie instalacji od wewnątrz przydaje się w trakcie prac renowacyjnych. Dzięki odpowiedniemu wykonaniu prac możliwe jest prawidłowe ocenienie czy konieczna jest całościowa wymiana elementów instalacyjnych czy wystarczające okaże się czyszczenie kanalizacji. Bez wykorzystania kamery nie będzie możliwe precyzyjne ustalenie, w którym miejscu znajduje się zator i co to dokładnie jest.