Pogotowie wodno-kanalizacyjne | Najczęstsze pytania

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące naszych usług.

Oczywiście, że tak. Pogotowie kanalizacyjne z Wrocławia pomaga wszystkim, którzy naszej pomocy potrzebują. Specjalistyczny sprzęt i ogromna wiedza zdobyta przez 26 lat działalności pozwalają nam sprawnie usuwać awarie. Dla każdego Klienta przygotowujemy indywidualną wycenę świadczonych usług – jesteśmy elastyczni i zawsze gotowi do negocjacji.
Średni czas dojazdu do miejsca awarii to 60 minut. W przypadku obsługiwania w danym dniu większej ilości zleceń czas ten może się nieznacznie wydłużyć.
Do czyszczenia kanalizacji deszczowej DN-250 zawsze wysyłamy specjalistyczny pojazd typu WUKO z odzyskiem wody (recyklingiem). Ten ogromny, 26-tonowy sprzęt bardzo sprawnie usuwa zanieczyszczenia z rur. O szczegółach przeczytasz na podstronie Czyszczenie kanalizacji.
W takich przypadkach zalecamy naszym Klientom wykonać czyszczenie kanalizacji przyłącza pojazdem typu WUKO w wersji do 3,5 tony, a następnie przeprowadzenie video inspekcji kanalizacji, która ustali miejsce awarii. Każda inspekcja video kończy się wydaniem opinii technicznej. Ten końcowy dokument naszej pracy informuje o rodzaju awarii oraz sposobie naprawy. Na życzenie Klienta przedstawiamy indywidualną ofertę cenową na usunięcie problemu. Nasze pogotowie wodno-kanalizacyjne specjalizuje się w naprawach bezwykopowych, więc czasami nie ma konieczności wykonywania uciążliwych wykopów.
Firma Ziębud jako jedna z nielicznych dysponuje robotem frezującym do usuwania korzeni. Dzięki tej specjalistycznej maszynie możliwe jest precyzyjne wycinanie korzeni z rur kanalizacyjnych. Po wycięciu korzeni zakładamy w rurze krótki rękaw, potocznie nazywany pakerem. Wykopy to ostateczność, naprawy bezwykopowe to przyszłość prowadzenia tego typu prac.
Działamy na terenie całego Dolnego Śląska i jeżeli Klient nas potrzebuje, ruszamy w Polskę. Zadowolenie Klientów to nagroda, która jest bezcenna. Nasza strona skupia się na obsłudze kanalizacji we Wrocławiu, ale jesteśmy otwarci także na świadczenie usług w innych zakątkach kraju. Szeroki wachlarz usług wodno-kanalizacyjnych daje nam przewagę na tutejszym rynku firm kanalizacyjnych.
Oczywiście. Każde czyszczenie separatorów tłuszczu we Wrocławiu czy w jakimkolwiek innym miejscu oraz czyszczenie separatorów substancji ropopochodnych kończy się oddaniem Klientowi kart przekazania odpadów. Zakładamy książki obsługi separatorów – pełna dokumentacja jest zawsze aktualna i zgodna z obowiązującymi przepisami.
Jeśli chodzi o wycenę prostych, najczęściej przyjmowanych awarii, takich jak czyszczenie/udrażnianie przyłączy kanalizacji sanitarnych, udrażnianie pionów kanalizacyjnych, czyszczenie wpustów deszczowych, czyszczenie separatorów tłuszczu, to ceny są ustalane i podawane w rozmowie telefonicznej. Usługi wodno-kanalizacyjne o większym zakresie, w tym przyłącza wodno-kanalizacyjne, są zawsze poprzedzane wizją lokalną, na podstawie której wykonujemy ofertę cenową. Oczywiście przyjazd jest każdorazowo bezpłatny.
Kraking statyczny to nowoczesna metoda wymiany rur bezwykopowo. Maszyna hydrauliczna wciąga nową rurę w starą. Pomocny w tym zakresie będzie z pewnością artykuł w dziale aktualności – Kraking statyczny, proszę kliknąć w link, żeby przejść do artykułu.
Średni czas dojazdu do miejsca awarii to 60 minut. W przypadku obsługiwania w danym dniu większej ilości zleceń czas ten może się nieznacznie wydłużyć.