Jednym z głównych filarów działalności przedsiębiorstwa Ziębud jest czyszczenie kanalizacji oraz udrażnianie jej. Czyścimy kanalizacje deszczowe i sanitarne we Wrocławiu oraz okolicach miasta, a w razie potrzeby też w innych częściach kraju. W codziennej pracy korzystamy z nowoczesnego sprzętu ciśnieniowego i elektrycznego. Bezsprzecznie atutem współpracy z nami jest gwarancja udzielana na świadczone usługi. Działamy jako profesjonalne pogotowie kanalizacyjne (Wrocław i okolice), pozostając do Państwa pełnej dyspozycji.

Czyszczenie kanalizacji w Ziębud – korzyści

czyszczenie kanalizacji01

Zapewniamy naszym Klientom profesjonalne czyszczenie i udrażnianie kanalizacji, inspekcje wideo, monitoring, a także usuwanie awarii w instalacjach wodnych, CO i gazowych. Jedną z naszych specjalności są też naprawy bezwykopowe we Wrocławiu. Dbamy o precyzję i staranne wykonywanie poszczególnych czynności. Działamy w sposób przemyślany, kierując się naszym doświadczeniem i bogatą wiedzą. Stosujemy wyłącznie najnowocześniejszy i sprawdzony sprzęt, na czele z pojazdami typu WUKO (dzięki nim możemy zaoferować profesjonalne czyszczenie kanalizacji oraz bezwykopową naprawę instalacji). Dostosowujemy urządzenia oraz technologię do konkretnego rodzaju przyłącza, a także do wielkości i typu zabrudzenia.

Jesteśmy w stanie podjąć się każdego zadania. Czyścimy studnie, przykanaliki i przepompownie nawet w trudno dostępnym terenie. Dbamy o to, aby traktować każde zlecenie w sposób indywidualny, starając się dopasowywać terminy i ceny do wymogów naszych Klientów.

Czyszczenie kanalizacji w firmie Ziębud – wykorzystywane techniki

czyszczenie kanalizacji02

Realizując dla Państwa usługi czyszczenia i udrażniania kanalizacji, posiłkujemy się przede wszystkim dwoma głównymi metodami działania. Są nimi:

  • metoda hydrodynamiczna (zwana również ciśnieniowo-hydrodynamiczną),
  • metoda elektromechaniczna.

 
Wybór konkretnej metody zawsze uzależniony jest od rodzaju zanieczyszczenia oraz zabudowy terenu, na którym dana kanalizacja się znajduje. Najczęściej jednak metodę hydrodynamiczną stosuje się w przypadku:

  • wpustów ulicznych oraz studni rewizyjnych,
  • pionów instalacyjnych,
  • przepompowni,
  • instalacji sanitarnych i deszczowych,
  • instalacji technologicznych.

 

1) Czyszczenie kanalizacji metodą ciśnieniową
czyszczenie kanalizacji03

W trakcie codziennej pracy posiłkujemy się przede wszystkim techniką ciśnieniową, nazywaną również hydrodynamiczną, w której do czyszczenia kanalizacji i jej udrażniania oraz usuwania zatorów i brudów z instalacji wykorzystuje się wodę podawaną pod bardzo wysokim ciśnieniem. W większości przypadków wykorzystujemy specjalistyczne pojazdy WUKO (awarie we Wrocławiu często wymagają użycia tego sprzętu), wyposażone w pompy przeznaczone do pompowania wody pod ogromnym ciśnieniem do gumowego węża umieszczanego w kanale. Z jego głowicy emitowany jest bardzo silny strumień wody, który kierowany jest na ścianki rur, doprowadzając do zdrapywania zanieczyszczeń i wypłukiwania ich na zewnątrz.

Zanieczyszczenia te mogą być następnie kierowane do beczki WUKO bądź wybierane ręcznie. Pożądane efekty można osiągnąć wyłącznie z wykorzystaniem nowoczesnego i sprawnego sprzętu, dbając o odpowiednią siłę strumienia kierowanego na zanieczyszczenia.

 

Nasze pogotowie kanalizacyjne oferuje nie tylko czyszczenie i udrażnianie rur, ale również ich bezwykopową naprawę. Usuwamy zabrudzenia w rurociągach, przykanalikach, magazynach, piwnicach i kolektorach. Nie ma dla nas rzeczy niemożliwych. Zdarza się jednak, że wykorzystanie pojazdów jest utrudnione. W takich przypadkach stosujemy urządzenia mobilne, które mogą być swobodnie przeniesione na miejsce awarii. Niezwykle istotny jest również prawidłowy dobór dysz myjących i udrażniających instalację, dzięki czemu jesteśmy w stanie przeprowadzić mycie w rurach o średnicach na poziomie od 50 do 500 milimetrów.

2) Czyszczenie kanalizacji metodą elektromechaniczną
czyszczenie kanalizacji04

W tej metodzie wykorzystujemy urządzenia elektryczne, zdolne do przebijania się przez trudne zatory. Czyszczenie i udrażnianie rur tą metodą odbywa się za pomocą przepychacza sprężynowego, napędzanego silnikiem elektrycznym. Dzięki sprężynie, którą zakańczamy właściwą końcówką, możliwe jest sprawne pozbywanie się wszelkich elementów powodujących zablokowanie odpływu i innych części instalacji. To komponent zapewniający nie tylko czystą, ale również w pełni bezpieczną pracę.

W naszej codziennej pracy wykorzystujemy elektryczne przepychacze sprężynowe znanych producentów. Najlepiej sprawdzają się one w niewielkich przewodach i instalacjach wewnętrznych, których średnica nie przekracza 150 milimetrów. Dzięki wykorzystaniu tego sprzętu możliwe jest łatwe, sprawne, a przede wszystkim skuteczne czyszczenie separatorów tłuszczu z osadzonym lepkim tłuszczem, a nawet zarośniętych korzeniami. W celu dobrania odpowiedniej końcówki bardzo często wykorzystanie metody elektromechanicznej poprzedzamy rzetelnie przeprowadzonym monitoringiem instalacji. Pozwala nam to zapoznać się z rodzajem zatoru oraz podjąć dalsze właściwe kroki działania w zakresie udrożnienia instalacji.

Udrażnianie rur kanalizacyjnych – nietypowe zlecenia

czyszczenie kanalizacji05

Bardzo często nasze zlecenia dotyczą udrażniania oraz czyszczenia instalacji składającej się z rur betonowych. W takich przypadkach najlepiej sprawdzają się mechaniczne przepychacze zamontowane na wyciągarkach. Urządzenia te przeciąga się przez rury, dzięki czemu możliwe jest udrożnienie poprzez wygarnianie mułu i innych ciężkich zabrudzeń, a następnie przepychanie ich do studni rewizyjnej, skąd wybiera się je na zewnątrz.
Do metod wykorzystywanych przez pogotowie wodno-kanalizacyjne Ziębud zalicza się również czyszczenie ręczne, dotyczące przede wszystkim basenów, osadników czy specyficznej instalacji przełazowej. Niemal każdą usługę związaną z czyszczeniem i udrażnianiem bądź bezwykopową naprawą kanalizacji poprzedza inspekcja video, czyli rzetelnie przeprowadzony monitoring całej instalacji.

 

 

Dlaczego warto skorzystać z naszych usług

Jesteśmy profesjonalistami z ogromną wiedzą i doświadczeniem. Wykorzystujemy niezawodny, nowoczesny sprzęt. Jesteśmy w stanie podjąć się każdego zadania. Czyścimy studnie, przykanaliki i przepompownie. Wykonujemy wideo inspekcje, dbamy o najwyższą skuteczność i precyzję działania. Oferujemy m.in. naprawy bezwykopowe, które przeprowadzamy nawet w trudno dostępnym terenie. Dbamy o to, aby traktować każde zlecenie w sposób indywidualny, starając się dopasowywać terminy i ceny do wymogów naszych Klientów.