video inspekcja01

Oferujemy profesjonalne wsparcie dla Klientów, którzy chcieliby szczegółowo przeanalizować stan eksploatowanej przez nich kanalizacji. Monitoring kanalizacji to doskonałe rozwiązanie dla osób, które często spotykają się z problemem zatkanych rur kanalizacji sanitarnej i deszczowej. Jeśli szukają Państwo skutecznego rozwiązania, warto skorzystać z rozwiązania, jakim jest kamera do kanalizacji.

Dzięki stosowanym przez nas kamerom inspekcyjnym możliwe jest sprawdzenie, jaki jest faktyczny stan elementów kanalizacji, a także precyzyjne zlokalizowanie uszkodzonych części. Podgląd na żywo pozwala zidentyfikować rodzaje zatorów i innych czynników blokujących swobodny przepływ wody. Mierzymy również spadki rur kanalizacyjnych, a także inne techniczne aspekty instalacji wewnętrznej, których nie sposób zlokalizować w sposób tradycyjny.

Monitoring kanalizacji – na czym to polega?

video inspekcja02

Profesjonalna samojezdna kamera do kanalizacji lub kamera przesuwna wpuszczana jest do wnętrza kanalizacji, a następnie przesuwana w jej głąb. Operator może na żywo obserwować i analizować bieżące odcinki instalacji wyświetlane na monitorze połączonym z kamerą. Szczegółowa inspekcja kanalizacji wymaga odpowiedniego doświadczenia i wiedzy technicznej, dzięki czemu możliwe będzie szybkie zlokalizowanie zatorów, przerw w łączeniach, uszkodzeń i innych niekorzystnych czynników.

Nasze pogotowie kanalizacyjne z Wrocławia to profesjonalny partner w sprawach niecierpiących zwłoki. Jesteśmy w stanie pomóc w każdej sytuacji awaryjnej związanej z monitoringiem i czyszczeniem kanalizacji.

 

Video inspekcja kanalizacji – kiedy warto skorzystać z takiej usługi?

video inspekcja03

Video inspekcję warto wykonać, kiedy chcą Państwo poznać przyczyny niedrożności przewodów odpływowych, a także elementów wentylacyjnych i kominowych. Jest to nieinwazyjna metoda wykrywania uszkodzeń na konkretnych odcinkach instalacji. Bez precyzyjnego zlokalizowania awarii konieczne byłoby wymienianie poszczególnych komponentów.

Profesjonalna videoinspekcja często wymagana jest również przy budowie nowych obiektów. Służy ona między innymi do uzupełnienia dokumentacji budowlanej. Jeszcze częściej filmowanie instalacji od wewnątrz przydaje się w trakcie prac renowacyjnych. Dzięki odpowiedniemu wykonaniu prac możliwe jest stwierdzenie, czy konieczna jest całościowa wymiana elementów instalacyjnych, czy wystarczające okaże się czyszczenie kanalizacji. Bez wykorzystania kamery nie można precyzyjnie ustalić, w którym miejscu znajduje się zator i czym dokładnie jest.